pellea Creative Commons License 2002.10.11 0 0 210
Elvileg a beismerő vallomás enyhítő körülmény, de nekem az a tapasztalatom, hogy ezt elég kis súllyal veszik figyelembe a büntetés kiszabásánál. csak egy példát mondok, de sajna jellemző: három férfit ítéltek el, azonos cselekmény miatt, egy ügyben. Egy beismert, lényegében az ő vallomása alapján tudták megvádolni a másik kettőt. Mindhárman ugyanannyi büntetést kaptak. Szal ennyire érdemes. Én pl azt pártolnám, hopgy aki beismer, az rövidített eljárásban kerüljön bíróság elé, és cserébe a beismerésért legyen törvény által garantáltan alacsonyabb a büntetése. Nyilván nem emberölésre gondolok, hanem kisebb súlyú cselekményekre. Erre elvileg van is lehetőség, de nem alkalmazzák. Az ügyész kezdeményezhet ilyen eljárást, ha a gyanúsított beleegyezik. Azonban az ügyészek azt mondják, hogy ha már beismert, akkor minek könnyítsék meg a hylezetét. Vagyis erre az útra csak akkor van esély, ha a gyanúsított tagad, és jegyzőkönyvön kívül felajánlja, hogy beismer, ha megkapja a kedvezőbb elbírálást. Na ez így nem müxik a gyakrolatban. Egyébként ezt nevezik vádalkunak, és nem azt, amikor valaki azért, hogy saját bőrét mentse, másokat felnyom.
Előzmény: doodoo (204)