pellea
2002.10.11
|
|
0 0
209
|
Október 1-től semmi nem változott drogjogi ügyben. Még csak most fog kormány elé kerülni az Igazságügyminisztérium előterjesztése, ha a kormány rábólint, akkor megy parlament elé törvényjavaslatként. A hatálybalépés tervezett időpontja 2003. január 1. A szöveget értelmezve továbbra is tilos fogyasztani, csak annyi lesz a különbség, hogy visszatér a régi szabály: a fogyasztót a drog birtoklása és megszerzése miatt büntetik, és mivel nem lehet úgy fogyasztani, hogy előtte ne szerezd meg, ezért a pozitív drogteszt elegendő az eljárás megindításához. Ha cuccot is találnak, az meg pláne. Enyhítés a fogyasztók számára, hogy a nem függők is választhatják az elterelést, ez egy féléves felvilágosító programban való részvételt jelent. Ha valaki, miután elkapták, elmegy egy ilyen "kezelésre", és ezt igazolja, akkor nem büntethető. Tehát az eljárás megindul, kihallgatás stb., csak nem büntetés a vége. |
|