Paleokrites Creative Commons License 2002.09.30 0 0 25
Kedves Actionman!

Te ne haragudj, hogy úgy neked rontottam, nem tehetsz róla, bár én semmi megbántót nem akartam mondani....., de tény a Holocaust....itt magyarországon is jelen volt....és voltak felelősek....
Ravasz László is megrendült, mert ennyire ő sem vetette el a zsidókat....., mint embereket,.....
Munkásságát én sem vonom kétségeb..., de amiről tanított....., az értelmét veszti......, ha a tettei éppen az ellenkezőjét feltételezi....., én erről beszélek Ravasz, Kálvi, Luther, Aranyszájú szent János esetében is.....
Jézus tanításai humánusak...., de a történelem erre rácáfolt, hisz éppen Jézus nevében őlték halomra az emberek millióit a keresztény vallási felelősek, koronként....,.....évszázadokon keresztűl...!
Hidd el, hogy számomra nem közönbös a Biblia, nagyon is becsülöm szavait, irányelveit, tanításait, filozófiai mondandóit, meg emberségességét.....
Istent szeretem......és vagyok annyira kapcsolatba vele, mint azok akik hiszik.... :))
Én az egyházak hazugságait útálom, meg a hamis tanításait!
Tudom, hogy te meg vagy győződve egyházad igazságairól...., én meg nem!
Sajnos az igazságot használják fel hamis céljaik elérésére....., az igazságra muogatnak, mint fontos és becsülendőre..., de ez csak eszköz a sajátságos céljaik elérésére.....
A Bibliai alapelv jó...., de az alapelvek felekezetenként változhat, vagyis vannak közös pontok, mert ennélkül romba dőlne minden elv...., de amit hangossan mondanak a gyülinek...., magukban mást is gondolnak.....
Nem kell hinni nekem, pedig tudom miről beszélek!
Különbséget teszek, hamár a bibliáról van szó...., attól amit Isten kijelent az embernek, attól amit a próféta mond Isten nevében, attól amit az emberek mondanak, hisznek isten akaratának....., attól amit a keresztélnyek isteni kijelentésnek tartanak az újszövetségre hivatkozva, mint egyedűli tekintélyt!
Én az Élő Egy Istentől várom el....., hogy szóljon hozzám, és beszéljen velem és mondja meg mi az igaz....és nem attól az írásból megfogalmazott dogmatikus teológiai hitet képviselő lelkésztől...., aki elfogult hűbérese egyházának....!

Üdv: Paleo

Előzmény: actionman (24)