nagypatkany Creative Commons License 2002.09.13 0 0 26
Ó, értem; ezzel nap mint nap találkozhatunk.
(Bár nézőpont kérdése, hogy mikortól nevezem zsarolásnak a dolgot; végtére is az önmagában egy "zsarolási pozíció" - ha kihasználják, ha nem - ha valakitől olyannyira nem tud szabadulni valaki, legyen annak érzelmi, testi, vagy egyéb oka)

Persze nem ilyen "direktbe" találkoztam vele; szó nem volt ilyen kategórikus kéréssel.
Ennél sokkal rafináltabbak a rutinosabb egyedek.
Inkább úgy volt, hogy kezdetben mintha arra törekedtek volna, hogy lehetőleg senki ne tudjon a viszonyról.
Később azért nem bírták ki, hogy először barátnőnek, később másoknak is ne mondják el.
Aztán amikor elkezdődött "érlelődni a kisajátítási kívánalom", akkor már odáig jutottak, hogy nem foglalkoztak már azzal sem, hogy a férjük, a szerető felsége megtudja-e, vagy sem, sőt mi több, mintha valósággal kívánták volna.
Ekkor jött a következő fázis, amikor - ha megtudta, hogy a szerető felesége már tudja - hogy mintegy kíváncsian várt, hogy "na most mi lesz?"
Aztán ha kiderült mondjuk az is, hogy vélhető, hogy a szerető feleségének (is) van valakije, akkor aztán még erősebben volt érezhető, hogy "de most aztán történjen már valami!"

Szóval soha nem fordult elő, hogy nagyon direktbe zsarolták volna az embert - legalábbis engem.
Inkább ezeket a fázisokat rendkívül rutinosan támasztották alá a legkülönbözőbb "ötletekkel", kívánságokkal, egyéb jelzésekkel - úgymint egy-két "megfelelően elejtett célzás, vágy, egyéb, ld. "de jó lene együtt élni", "ha meghal a nagyi, akkor az enyém lesz a kégli, akkor ode költözöm, s egyedül leszek, akkor jöhetsz akármikor", "ha megnőnek a gyerekek, akkor örökké együtt lehetünk majd"....stb.

Van egy következő - alattomos fázisa is a dolognak (- én ezzel hál'Istennek nem találkoztam, de egy cimbora nemrég igen -) amikor a némber egy névtelen levelet írt a feleségnek, amiben mintegy "feljelentette" magát, aztán várt, hátha a feleség végre kidobja a jóembert, s annak nem lesz más esélye, mint vele élni örökkön örökké.
Ezt az utolsó, alattomos fázist lehet tarkítani mindenféle egyéb ötlettel - hadd ne adjak recepteket....:))

Ami a "vegyél el előbb, s csak aztán..." típusú zsarolást illeti, azzal gyanítom, egyre kevésbé találkozunk....:))

(ó, micsoda erkölcsök!...:)))

Előzmény: Sheme (23)