Dworkyll Creative Commons License 2002.09.11 0 0 606
Hasszán,

szerintem a 15k kicsit sok. A Daisyben 8-9k a cső, és kb 2-3,5 a szerelék. Ez a toppon is csak 12,5.

Légpuskára pedig szerintem a zoom és a 40-es objektív is fölösleges.

Indoklás:

zoom: max 30 méterre fogsz lőni, de lgeselegmaximum 60-ra. Minek ide zoom, ami az egyéb optikai teljesítményt rontja?

40-es objektív. Nappalra a 20 is elég lenne, csak gagyira csinálják. A 32 milis csövek nem csak a plusz átmérő miatt jobbak, hanem mert fényévekkel robosztusabbak és kidolgozottabbak, mint a kis karcsúk. A plusz nyolc mili az objektív átmérőjében a gyakorlatban annyit jelent, hogy kb 5-15 perccel tovább tudsz lőni alkonyatkor (vagy korábban kezdhetsz hajnalban) amikor még a homály is fél :-) Cserébe széttrüközheted magad mire fölszereled a puskádra (magas szerelék, egyebek), és mindenki azt hiszi, hogy a Csillagok Háborúja boltban vásárolsz. Másszóval kicsit komolytalan. Úgy is mondhatnám, hogy a puskád meg a csöved legyen harmóniában, fölösleges a széles felniket Trabira szerelni :-))

Összegezve: egy jó hobbipuskára egy jól megválasztott 4x32-es vékony szálkereszttel a loegokésabb. Szerintem.

Többieknek:

az alsókarosakat és a csőletörőseket nem bántanám, pusztán csak az oldalkarosak jobban bejönnek nekem :-) Ugyanez áll a "pontosan" 7.5-ös falbontókra :-))) A pisztolyom pl nagyon közel tud a 7.5 Joule-hoz :))

Dwo

Előzmény: Hasszan (605)