szalka Creative Commons License 2002.09.04 0 0 94
Nem mondom hogy azert nem lehetne kikovetkeztetni, hogy mikor es kitol vetted a formabol stb, de ez nem igy muxik. A vasarlas az egy "szerzdeskotes", aminek a lenyege, hogy te x dolgot kapsz Y ertekben es ezt ilyen es olyan feltetelek mellett viszacsinalhatod, na az egyik feltetel a szamla meglete.
Sok ceg ennek ellenere egy bizonyos osszeghatarig visszavesz cuccokat szamla nelkul is foleg nemi szazazalek alt 10%-ek levonasaval, hisznen ki orzi meg az aprosagok szamlajat, de ez nem az a kategoria.
Dolgoztam "customer service" eszak amerikaban, ahol aztan a vasarlo megelegedese es a fogyasztovedelem iszonyuan eloterben van, mert minden hulyesegbol per lehet, ezert aztan cegek akkor is visszavesznek cuccokat, ha egyertelmuen a vasarlo vol a hibas- pl lathatoan cigivel kiegetett dolgokat is mosolyogva vissza kell vegyenek es meg elnezest is kernek erte...
Hiszen a nagycegek mar rajottek arra, hogy nem az a fontos, hogy most az egyszer legomboljanak rolad penzt, hanem hogy egesz eletedben rendszeresen toluk vasarolj es minden evben kolts el naluk jo sokat. Es amig visszakapjak a szamlat aggig koltsegkent leirjak es kesz.
Viszont pl sok nagyarauhaznak (az IKEA-nal is, nem tudom a magyarban van-e) van egy "AS IS" reszlege, amiben kishibas vagy visszavitt vagy egyeb problemas aruk vannak az ar toredekeert, de annak a reszlegnek a lenyege, hogy onnet mar vissza nem vesznek cuccot. Tobbek kozott azt igazolja a szamla, hogy nem arrol a reszlegrol vett veve a cucc...
Sajnos szerintem ezt a bekat le kell nyelned es soha tobbet ne dobj ki szamlat! Nekunk van egy ciposdobozunk minden vasarlas utan hazaerkezesnel elso dolog hogy ceruzaval rairjuk a cucc nevet a szamlara(ha nem dderul ki egyertelmuen) es belehajitjuk a dobozba. Fel perc az egesz es kesobb barmivel barmi van nem kell idegeskedni.
Előzmény: dalia (93)