Víz Fejű Creative Commons License 2002.09.04 0 0 44
Alapvetően szerintem egy probléma van ezzel a paktummal. Orbánnak nem volt felhatalmazása arra, hogy a parlament által megszavazottaktól eltérő tartalmú egyezményt írjon alá.

Az viszont eddig sem ismert, hogy feketén hányan dolgoznak, ebből mennyien nem magyar állampolgárok.
Nincs vízumkényszer a közvetlen szomszédos államokkal, így akár idénymunkára a magyar vállalkozó - nyilván a nagyobb haszon érdekében - az olcsóbb munkaerőt fogja választani. Ez tény.

Ez a törvény javítana a feketemunka visszaszorításában? Azt lehet-e tudni, hogy a vállalkozók, gazdák stb. nem ajánlanak-e napi 100 Ft-tal többet az idénymunkásnak, ha nem kell őket bejelenteni, nem kell utánuk közterhet fizetni?

Szerintem ez a törvény úgy ahogy van nem oldja meg ezt a kérdést. Így is sok külföldi állampolgár dolgozik az építőiparban, nyári idénymunkán - olyan melót csinálnak, amit a magyar állampolgár nem végezne el, ill. nem fizetik meg (egy diplomás nem fog elmenni konyhalánynak, inkább elmegy munkanélkülire és várja, hogy megfelelő ajánlatot kapjon, nem?).

(Tudom, hogy nem csak erről szól maga a törvény, de most a 23 milliós tömegre reflektáltam.)

Előzmény: BaSand (37)