gyere a papához Creative Commons License 2002.08.30 0 0 240
Szeretnék végre egy olyan választ kapni tőled, ami nem kioktató, lesajnáló, torzító, mellébeszélő, hanem tárgyszerű. Mert az előbbi írásod nagy része nem olyan volt. Engem nem érdekelnek a zavaros hiteid a fasizmus történelmi eredetéről, amikor a téma a mai helyzetről szólt. De javaslom, ezt fejezzük is be, mint Becsületes kollégádtól megtudtam, a mai fasizmussal egyéb bajok is vannak, nekem már nem is hiányzik belőle a rasszizmus (továbbra sem azért, mintha nem lenne benne).

A jobboldal szükségességét firtató kérdésemre adott válaszkísérletedet mindenesetre köszönöm. Csak sajnos... Amit a kétpólusú demokrácia gyarló embereiről írsz, azzal persze egyetértek, de itt már megint a tipikus hibát követed el: nem a kérdésre válaszoltál. Továbbá, biztosan én vagyok a hibás, de nevetnem kell az olyan kitételeken hogy: ... "a baloldal tipikusan nem értékelvű politizálást folytat"..., meg hogy ... "a konzervatív jobboldal pedig a magasabb szinten (tehát nem a proletár-szinten) levô (nemzeti) értékek ápolását és megôrzését hivatott végezni."... Mit lehet erre a töketlen hülyeségre (proletár terminológiával szólva) válaszolni? Én nemhogy szinteket nem ismerek el itt, hanem konzervatív "nemzeti értékeket" sem. Legalábbis nem olyanokat, amik nem lennének részei egy baloldali értékrendnek is. Ha meg azt elvesszük belőle, akkor nem marad semmi...

Előzmény: bogyó (235)