TokosÁrpád
2002.08.28
|
|
0 0
19
|
szvsz csupán az élettelen rendszerek "törekszenek" a legnagyobb rendezetlenség irányába, az élet létrejöttének és fennmaradásának oka éppen az a titokzatos hajtóerő, mely csökkenteni igyekszik a rendezetlenséget. Ha belegondolunk, hogy pár milliárd éve e bolygó fortyogó lávagömb volt, most meg itt az ember - és a többi élőlény - a maga bonyolultságával, összetettségével, hát jól látszik az élet entrópicsökkentő törekvése. |
Előzmény: zsoltn (18)
|
|