springer440 Creative Commons License 2002.08.15 0 0 544
kedves Légsűrítők!
szerintem ne vesszetek azon össze, ki mit szeret a légpuskával lőni. van, aki ezt, van aki azt. van aki néha ezt, néha azt szeret lőni (lőlap, sörösdoboz vs. csuri, macska, stb) egyéb iránt a légpuskás vadászat szerintem tiszteletreméltóbb cselekedet, mint a tűzfegyveres változat, mert kis teljesítményű a csúzli is, kis méretű a kill zone is, viszont a vad nem enged közelebb azért, mert légpuska van a kezedben, és nem egy dragunov. ráadásul egy csőtörős pusku megtöltése-felhúzása több időbe telik, mint egy bolt action puskun húzni egyet. sajna nálunk illegális légpuskával vadászni, pedig egy fácánt, nyulat, kacsát szerintem sokkal sportszerűbb egy 5,5 gamo match-el elejteni, mint egy fél marék söréttel, ami átmegy a közfalon is (álgyúval verébre? vagymi) tudom, tudom, sebzés, meg ilyen-olyan kifogások... láttam én már három lábú őzet is! ha van valakinek egy darab papírja, hogy ő aztán vadász a javából, vagy valami spanja egy vadásztársaság-gittegyletben, még nem jelenti azt, hogy lőni is tud. egy légpuskás könnyebben tud (és akar) gyakorolni, nem sajnálja a pízt lövedékre, mert olcsó, nem kell lőtérre mennie, stb.
ritkán szólok, de akkor be nem áll a szám.
csé:springer