Törölt nick Creative Commons License 2002.08.14 0 0 11
Nem akarok nagyon vitatkozni, próbáld ki, hogy befújsz egy helységbe a sprayvel, és bemész. Először csíp, üt vág, aztán vége. Ugyanezt folytatod, és közben KÉNYSZERÍTED magad, hogy ne pislogj, nézzél, és esetleg láss is, egy idő után meg tudod csinálni. Persze nem elsőre, de ha eleget gyakorlod, összejön. Ezt mi akkoriban "játszottuk", mikor nagy szám volt a spray, és úgymond tartani lehetett tőle, hogy egyből lefújnak, esetlek plekniből. Egy haver pofánfújtak vele egy méterről, de nem nagyon foglalkozott vele, ugyan hunyorogva, de leverte az ipsét, aztán utána ment mosogatni a fejét...
Az, hogy az amcsik peppert használnak a kinnti szabályozásnak köszönhető ha jól tudom. Az itteni spraykben is egy ideig csak pepper lehetett, utána került elő a CN vagy CS. Emlékszem még a régi rendőrspraykre, elég vicces szájízesítő volt... Persze a mostani rohamrendőröknél hazsnált porraloltó elé nem állnék oda... :o))

A gázpisztoly vs. gázspray témakör: nekem hatásosabbnak tűnt a spray, mert igaz, hogy pisztoly csőtorkolatánál nagyobb a nyomás, de utána egy felhő képződik, ami gáz jellege miatt hamarabb eloszlik, míg a spray permete nehezebb fajsúlya miatt tovább marad egy helyben. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
Az igaz, hogy egy doboz sprayben 80mg CS lehet, és ennyi van egy db 8mm-es lőszerben is...
A pisztolynak az egyetlen előnye az elrettentő hatása, illetve a kis sörétdarabkák, amiket a riasztótölténybe tud trakni az ember, és a szűkítéseken át is kimennek... 2 méterről egy a4-es papírlapot elég szépen megcicnálnak, ilyet nem szeretnék a pofámba kapni....

Előzmény: gvass1 (10)