Aszpirin Creative Commons License 2002.08.12 0 0 32
Hamár BKV, akkor ugye ellenőrök... :))) Szóval lehet, hogy már mindenki ismeri, de azért az ellenőrökkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat idemásolom. Íme:

BKV ELLENŐR

8 ok, ami miatt valaki elmegy ellenőrnek:

1. Nincs bérlete.
2. Vonzza a rend, a fegyelem és a karszalag. Más mozgalom keretében azonban ez törvényellenes lenne.
3. Imád lazázni azzal, hogy nem kapaszkodik a buszon, sőt még tud pincérpénztárcán is írni.
4. Nem tud mit kezdeni a bálás áron vásárolt 23 darab műszálas kék nadrágjával.
5. Imád adj király katonát játszani a mozgólépcső tetején.
6. Az olyan laza beszólásokat, mint például akkor várjuk meg a rendőrt, jegyeket, bérleteket kérném felmutatni, vagy a most vagy leszáll vagy megállítom a metrószerelvényt, máshol nem tudná használni.
7. Ez az egyetlen módja, hogy tini lányokat rángathasson a hátizsákjuknál fogva.
8. Biztonsági őrnek túl gyenge, postásnak túl buta, totózóba pedig túl agresszív.

A legelkeseredettebb mondatok az ellenőrökkel és a kalauzokkal kapcsolatban:

1. Meggyújtana, miután viking szertartás szerint leöntöttem magam benzinnel és ráfeküdtem a gyűjtőjegyekből rögtönzött máglyára?
2. 12 gyermekem van, és abból három összenőve, és megbüntetne, mert nincs érvényesítő matrica a diákomon?
3. Egy napja járt le a bérletem, na és akkor mi van? Szaddam Husszein több tízezer ember haláláért felelős, azt mégsem diktálja be a lakcímet.
4. Olvasta Dantétől a Poklot? Az ellenőrök karszalagjuknál fogva lógnak egy huzatos átjáróban, miközben egy kénszagú ördög azt üvöltözi a fülükbe tíz centiről, hogy jegyeket, bérleteket kérem ellenőrzésre.
5. Megbüntet, amikor Miskolcra utazom? Nem hallott még Kelet-Magyarország felzárkóztatásáról?
6. Ha nem lenne magán karszalag, amőbának nézném.
7. Pályaválasztási tanácsadáson mi volt a másik alternatíva, az öngyilkosság?
8. Természetben nem lehet fizetni? Én például hamvasztómester vagyok az Újköztemetőben.
9. Mi indította el a pályán? Egy Hitler portréfilm?
10. Azt hittem nincs élet az agyhalál után, de azért köszönhetett volna.

Üdv: Aszpirin