atifradi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 15
Sziasztok,

szintén az egyik legkdevesebb ország számomra. Most volt ott szerencsém másodszor járni, de először csak Zürichben voltam 3 napot és az nem ugyanaz ugyebár.
Genfben voltam egy turisztikai kiállításon, és annyit állapítottam meg, hogy a város varázslatos. A város fekvése, belvárosa isteni, a Genfi-tavon hajókázni nem egy utolsó dolog. Körölötted az alpok, lejjebb a Mont-Blanc...
Az óváros része pedig nagyon hangulatos.
Viszont, ez a város sem mentes az urbanizációs problémáktól és itt is gyorsan nő a külföldi emigránsok száma.
Onnan továbbutaztunk Lausanne-ba. Hát, azt a városkát tényleg "nem akartam elhinni". Nem egy szívinfarktus a hely. A szállásunk a tóparton volt, az olimpiai múzeum mellett. Szemben szintén az Alpok vonulata, a tó végén a túloldalt egy Franciaország-beli kisváros volt, aminek nevére nem emlékszem sajna.
Hát, a kajáról és italokról annyit, hogy két este nem volt vacsoránk és a gatyám otthagytam. Étteremben cc. 6-7000 forintból, a McDobálszban 2.000 forintból jöttem ki :((.
Viszont, a vonatúton Zürich felé elkövettem az a balgaságo, hogy Bernben, ami állítólag Svájc egyik legszebb városa, nem szálltam le.
Majd legközelebb.
Aki megteheti, semmiképp ne hagyja ki Svájcot.
Érdemes

Atesz

Előzmény: csl (14)