Goto Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1036
Nekik is kell konyhára dolgozni. Elmesélem az én eseteimet a debreceni gvizsgókról.. Agaricus nivescens alias gömbölyűspórás csiperkét vittem eladni a piacra és azt mondta dobjam ki, mert az sárguló csiperke. Igaz, hogy nem árulhattam volna, mert nyomásra az is sárgul, de azért kidobni! A munkatársamnak adtam egy halom fenyőpereszkét és azt is kidobatta.. A Rozsdasárga tölcsérgombát rendszeresen kihajítja. Leucopaxillusokon (cölöppereszke) májusi pereszke felirat júliusban! Hótt vén árvégű fülőkéket enged árulni hótt nagy tönnkel. Sopronban el sikerült adnom az osztrákoknak két kiló győnyörű, hasas Epeízű tinorút, igaz, hogy abba az avba jelentek meg ott először. Képzelhetitek milyet jódliztak, mikor megkóstolták. De ezek ellenére én azt mondom neked, hogy őhozzájuk vigyed, amíg nem leszel elég biztos magadban, mert a piaci szakértők egy alapszabályt használnak:
Amit nem ismernek fel biztosan, azt kidobják. Tehát így nem kaphatsz mérgezést. Még szerencse, hogy az epeízű olyan keserű, hogy nem lehet megenni. Valahol azt olvastam, hogy mérgező, de hát az már lényegtelen, hacsak valaki nincs oda a keserűért.
Előzmény: zsigrai76 (1035)