facsega Creative Commons License 2002.08.02 0 0 470
Ok, tudnál adni egy linket, ahol kinagyítva látszanak a hegesztések ? Én csak a Bringa ill. a Bike magazin képei alapján írtam az előző véleményemet. Pl. a Bringa 2002 márciusi számában a Trek 4500-at, az április-májusiban a 6700-at (ugyan mindkettő monti) láthatjuk. Összehasonlítva a hegesztéseket a mellettem álló malival, az égadta világon semmi különbséget nem látok - egyformán randák. A Nella honlapján (www.nella.hu) megnéztem az árakat. Ugyan a 2200-as nincs, de a 2300-as ára 176k Ft és a villáról nem ír. A Trek honlapjáról a 2200-as vázának fontosabb adatai: Alpha SL aluminum (biztos könnyebb néhány grammal, mint a 7005), a csövek egyes helyeken vastagított, máshol vékonyított keresztmetszetűek (eldől, behorpad effektus rulez ?), a villa valami "Air Rail" (áramvonalas vasúti sínbúl készült ? :o). Egyébként elismerem, hogy tényleg szép a bicaj, de ha ugyanezzel a felszereltséggel megnézel egy mali vázat, hát az sem néz ki rosszzul. A mali váz kisker ára, mint írták 25500 Ft, acél villa 3900, sima alu villa kb. 8000, "air" alu villa kb. 17000, karbon villa kb. 35000. Összefoglalva, eddig nem győztél meg.

A grammokkal kapcsolatban meg az a véleményem, hogy talán meg kéne már mérni egyszer az ugyanolyan méretű vázak súlyát, akkor talán lehetne konkrétan vitatkozni arról, hogy mondjuk 20-30 deka, az mennyit is jelent. Egy hosszab túrán 1-2-sok liter vizet úgyis megiszol, ami ugye 1-2-sok kilogramm. Viszed magaddal az univerzális szerszámot, ami megint vagy 30 deka. Aztán lehet fogyni is néhány kilót. Soroljam ? Mondjuk a Bodrogi vagy az Armstrong szintjén biztos számít a bicaj súja, de amíg csak az a cél, hogy a 35 km/órás átlagból hogyan lesz 42-es átlag 50 km-en, sík úton, addig szvsz izmosodni kell, ahhoz meg pont jó a nehezített felszerelés :o) Pl. tegnap elment mellettünk egy 10 fős szenior csapat (úgy 50 lehetett az átlagéletkor), mindenféle egyszerű bringákkal, aztán kb. 1 km-en tudtuk mi "fiatalok" tartani velük a lépést (hátul). Úgy 45-el mentek szembeszélben. Na ez a lényeg, a többi meg smafu :o)