Törölt nick Creative Commons License 2002.08.01 0 0 14
"a keresztény megtérés fogalom nem teljesen fedhető le azzal, amit írtál
Ekkor ismerem fel és élem át (szó sincs képzeletről, érzelmi elkábulásról) azt hogy mindannyian egylényegűek vagyunk Ővele."

Megerősítem az előző mondataimat. Hogy miért kell leszűkíteni a megtérés fogalmát a keresztény megtérésre, nem értem. Más egyház tagja nem térhet meg? Nem csak Jézus volt Mester, hanem előtte is, és utána is vannak Mesterek.
Az az erő, amit Jézus képviselt az ő időszakában, annak csak egy megnyilvánulási formája volt a teste, a szavai, stb. A rajta keresztüláramló ERŐ a lényeg. AZ Krisztus. Nem a szavainak intellektuális értelme vagy az emberek érzelmi hullámai a Jézus jelenlétében...
()

"Nekem talán az egylényegűek vagyunk Ővele fordulat a legkevésbé világos:
- az Ő (akivel egylényegűek vagyunk) Isten?"

Igen. De bármilyen néven nevezhető a megnevezhetetlen, hiszen minden név az övé, minden fűszál az Ő dicsőségét zengi..
()

"- mindenki egylényegű, akár elfogadja Krisztust megváltójának, akár nem, csak nem ismeri fel?"

MINDENKI. Az egylényegűség nem egoizmus/intellektus állapotának kérdése, hanem tudatállapoté, és eredeté.
A megtérés ennek az egységnek az ÁTÉLÉSE (nem a rajta való agyalás).

De mégegyszer meg kell említenem, Jézus isten közvetlen képviselője, egy ERŐ megtestesítője, amely Erő most is jelen van, és fizikai testben is elérhető bárkinek, aki akarja.
Azért hívom fel erre a figyelmet, mert minden szentírásban benne van (főleg amit nem fordítottak össze-vissza), hogy az ÉLŐ MESTER a legfontosabb. Csak meg kell Őt találni.

Előzmény: haliho (13)