Látó Szög Creative Commons License 2002.07.11 0 0 530
Ez sajna nem így működik. Nem tudom, hogy a régebbiek közül tudja-e valamelyik ezt a funkciót. A Z-1p volt a csúcsmodell az MZ-S megjelenéséig, de ez sem tudja. Szerintem a jövőben a Pentax több gépébe be fog kerülni, mert nagyon hasznos szolgáltatás.

Azt elfelejtettem írni a bajonettan fejezetben, hogy a KAF2 és a KAF bajonettek között (tehát az FA és az F-objektívek között) az a különbség, hogy a bajonetten van áram-csatlakozó az objektív felé. Ha egy FA (power-zoomos) objektívet ráteszel egy olyan vázra, amelyik nem ad neki áramot, akkor egy egyszerű autofókuszos objektívként fog működni, és a zoom-effektek nem lesznek használhatók.

Még infó:
S-objektívet (screw-mount) csak egy, az objektív és a gép közé kerülő adapterrel lehet a mostani gépekre tenni.
Az A és az M-objektíveket önmagukban nem lehet autofókuszosként használni. ezekhez kell egy AF1,7x jelű adapter, amitől egyrészt autókókuszosak lesznek, másrészt 1,7x-re nő a gyújtótávolságuk (pl. egy Pentax A 50mm-es objektív ezzel az adapterrel 85mm-es gyújtótávval fog üzemelni).

Most már tényleg befejeztem! :-D

Milyen vázat használsz? Vagy csak tervezed, hogy belépsz a Pentaxosok dicső táborába? :-)

Előzmény: zacskostej (529)