Bard Creative Commons License 2002.07.04 0 0 11
Mamám!!!!!!!!

Mi a jó fantasy titka? Na ez egy nagyon kó kérdés... :-))))

Milyen fantasy műveket/irókat szeretsz? Mi az a fantasy? Komoly kérdések ezek...

Ha mondjuk meg akarnám fogalmazni mi a legfontosabb a fantasy-ben, akkor azt mondanám, hogy hitelesen mutasson utat egy másik dimenzióba. Ki ebből az anyagi világból... Vagyis nem a tűzgolyók és a villámok a fontosak, hanem az a bizonyos szakrális dimenzió, amire épp a középkorban nagyon ráéreztek.

Külsődleges jegyek? Ezért kérdeztem, hogy mit szeretsz? Ne halgass planarra, pl. a Conan novellák klasszikusok. De mondjuk lehet, hogy neked az se tetszene.

Van veled kapcsolatban egy olyan sanda gyanúm, hogy agyba főbe filozofálni akarsz a regény során (ha nem, akkor szólj). Ebben a tekintetben Marion Zimmer Bradley nekem a mester. Neki is a Mists of Avalonja, mást nem is nagyon olvastam tőle. Itt is egy régi, meg egy új világ ellentétét mutatja be. (Értsd régi pogány kelta világ, és az új keresztény világ.) Az a trükkje, hogy a női szereplők a főszereplők. Igy egyetlen csata sincs a majd 1000 oldalas Arthur király történetben... Mindenről csak a várakban értesülnek, és ott meg megvitatják a dolgokat. A druidákat, a papokat, a papnőket, Avalont, a régi és az új ritusokat stb. Nagyon profi, tőle lehet tanulni...

Huizinga: Várkonyit ismered (ötödik ember)? Véleményed? Mart hasonló témában nyomul és az volt az érzésem amikor olvastam, hogy fantasy témában alapmű. Bár valszeg Huizinga is az...