bad100 Creative Commons License 2002.07.01 0 0 102
hülyébbet nem tucc kérdezni? én nem vagyok történész.....

én csak azt tudom, hogy én nem lettem se párttag, se besúgó, se sz.tiszt...... és nekem valóban nincs mit szégyelnem. éltem az életem, szidtam a rencert, és egy percig sem vágyom egyetlen mozzanatára sem.

soha nem voltam karrierista, és a pénzt sem kedveltem olyan mértékben...

arra a kérdésre, hogy mit tehet az egyén, mérhetetlen hatalomvággyal, pénzimádattal, erőteljes exibícionizmussal megáldva egy elnyomó renccer idején, arra nem tudok választ adni.
jelenleg aszt gondolom, meggyespeti sem jól választott, nem helyes amit tett.

az ijjen embereknek valószínüleg máshol van az ingerküszöb erkölcsi kérdésekben. az hogy ha őszintén szembenézne a társadalommal, és próbálna önzésén felülkerekedni, mit érezne nem tudom....

nem vagyunk egyformák. én nem hiszek neki. nem hihető, hogy ő az én érdekeimet szolgálta, a KGB ellen dolgozott volna [nyelvtudás nélkül]..... sokkal hihetőbb számomra, hogy ő egy rendkívüli önbizalomhiánnyal küzdő fiatal volt, aki előre menekült, és azt csinálta, amit egy félelmétől tisztelt 'tapasztalt' 'bölcs' ember számára tanácsolt/utasított.....

és mivel többezer ijjen jellemtelen ember volt, aki kiszolgáltatottá tett milliókat néhány száz sértődött pökhendi primitív proletár számára, nehéz megválaszolni mi lehetett az egyén legjobb választása egy így felépített társadalomban....
csakis a szerveződés lehetett volna a megoldás, de ezek a meggyesiféle gyávák, pont ezek megakadályozására voltak hivatottak. hősök nem a D 209-asok, hanem akik életüket is feláldozták inkább, mint ilyen körülmények között éljenek.

mi a helyes magatartás?
az egyén vagy a társadalom számára? hmmmmm......

sajnos 50 év kellett, hogy ezen ezrek vagyonéhsége kielégíthetetlenné váljon, túlméretezett lett az elnyomó osztály, az elnyomottak képtelenek lettek megtermelni a javakat. a sors és a történelem fintora az, hogy a magyar nép sem nem elég lusta ahhoz, hogy hamarabb megbuktasson egy ilyen rendszert, sem nem elég szorgalmas ahhoz hogy 4 év alatt talpraálljon belőle, de elég simlis és irígy ahhoz hogy önző érdekeit a társadalom elé helyezze. erre jáccott rá az egész importált szovjethatalom, a megfélemlítés, a bizalomhiány, és ezért csapódik ma is jobbra balra.....

Előzmény: minderbinder (94)