wellington Creative Commons License 2002.06.15 0 0 676
Túlzás itten "lényegi mondanivalókat" keresgélni, de tűrhető nyomon jársz. Még sehol nem hallottam/olvastam megemlíteni, így hát megemlítem itt és most, hogy a film (EP1-2)egész tűrhető - bár kellően lebutított - összefoglalását adja annak, ami egyes összeesküvés-elméletek szerint a (valós) világot a színfalak mögött mozgatja. Titkos társaságok, titkos (rendi) nevek, kiprovolkált konfliktusok, ahol mindkét oldal mögött ugyanazok a láthatatlan erők állnak - állítólag minden modern kori háború így zajlott-zajlik. vagy gondoljunk Bin Ladenre, aki köztudottan az amerikaiak csinálmánya. vagy a 2. világháborúra és Hjalmar Schachtra, vagy a kínai polgárháborúra, ahol a hivatalosan Csang Kaj-seket támogató amcsik azért - megint csak állítólag - eléggé ügyeltek arra, hogy a fegyverszállítmányaik java része a vörösöknél kössön ki... És lehet, hogy ez már végképp belemagyarázás, de nemtom, kinek tűnt föl, hogy az EP2-ben az arénába vezető alagút bejáratát látni pár másodpercig, és ott bizony lándzsa van a falnak támasztva, mellette háromszög alakú faragások... Mind-mind szabadkőműves szimbólimok egy az egyben!
Előzmény: Dtomi (670)