Asenki Creative Commons License 2002.06.08 0 0 5
Sziasztok!

Elgondolkodtató a kérdés! Olvastam valahol, hogy a mai "látszólagos" (azért az idézőjel, mert nem látszólagos) és hirtelen rosszabbodás valójában nem is az aminek látszik. Mert: azért tudunk jóformán mindenről mert az újságok megírják. És miért: mert az emberek alapvetően azokra hírekre kíváncsiak, amelyek meghökkentik és elborzasztják őket. És már nem tűrik ezeket szó nélkül. És minél többen háborodnak fel, annál többen fognak "épeszűen" viselkedni majd abban a helyzetben, ahol a tömegek reakciója dönt. Szép példa: az első világháborúba még önként és dalolva mentek a népek. Az újságokba csak heroikus metszetek kerültek. De feltalálták a mezőkön is használható eljárásokat, pláne a filmet és az emberek egykettő kiábrándultak a háborúból. A Wietnami háborúba az ami fiatalok jelentős hányada már be sem vonult. Végül is szerintem az ilyen lassan sodró folyamatokkal megy előre a világ. És anno sem volt kevesebb erőszak, csak elszigetelt volt és az emebrek azt sem tudták, hogy mi történt a szomszéd faluban. Akkor tényleg el lehetett tenni bárki láb alól, a bukta veszélye minimális volt és nem írták meg az újságok. :-)Szóval nem egy menyország ez de szvsz. nyugi. És a környezetszennyezés is ilyen dolog, egykettő nem tűnik el a szennyező technológia, hiszen az adja a jólétet, de ha sok ember akarja, értsd. még fizet is érte, akkor lassan teret fog hódítani a hidrogénhajtás is az autózásban. Szóval így valahogy. Szerintem.