Advantech Creative Commons License 2002.05.31 0 0 215
A fotengely vegen levo csigahajtast le kell csavarni. Ez viszont nem tul egyszeru:o).
Egyszerubb modszer: fogsz egy 22(24?)-es csokulcsot, jo hosszu tuskevel, rateszed a csavarra, ugy forgatod a fotengelyt, hogy a dugo a felso holtpont elott alljon meg (mar surit, van ellenallasa, de meg nem fordul at), a tuskere mert hirtelen utessel a csavar meglazithato. Altalaban tobbszori probalkozast igenyel.
Masik modszer: valamilyen modszerrel rogzited a fotengelyt. Modjai: sebessegbe teszed a motor, majd a lanckereket egy celszerszammal (egy konyvben lattam, egy ives valami, amire hegesztve van ket darab lancszem es befeszul a hazba, ehhez a lancot ki kell szerelni, legalabb a hazbol.) Masik modja: leveszed a hengerfejet, a hengert, majd ket kemenyfa hasabot teszel a henger ala, majd igy probalod a csavart csokulccsal meglazitani. En tobbnyire az elso modszert (a surites ellenallasat) hasznaltam.
Vigyazni kell a fotengely nem gorbuljon meg. Nalam ezzel nem volt problema, vagy legalabbis nem vettem eszre:o).

Remelem ertheto volt a magyarazat.

A.

Előzmény: madmaxx-- (214)