mestska Creative Commons License 2002.05.29 0 0 81
macibb:

A Veszprém-Székesfehávár közötti négysávosítás már alapja az M80-nak. Azt, hogy Várpalotát hogy fogja elkerülni, fejből nem tudom , de hamarosan utánanézek.
Várpalotától északra tényleg katonai területek vannak, ez tett keresztbe több Veszprémet északról elkerülő autópályanyomvonalnak is.
Egyébként Székesfehárvárnál (ezt meg én láttam..) épül a keleti elkerülő, ami viszont a leenő M81 alapja lesz.
Székesfehérvár körül tehát szép nagy autópályacsatlakozások lesznek.
A fentebb említett szakaszok az okai annak (többek között), hogy az M8 fejér megyei szakaszának máig nincs igazán hivatalosan eldöntött nyomvonalvezetése.
Az M8 egyébként szerintem ki fog épülni Veszprémtől a Dunig, a Dunaújvárosi híddal párhuzamosan.

Radix:
Ezt a hajdúszoboszlói elkerülést én is hallottam. A déli elkerülőt tudomásom szerint a szoboszlói önkormányzat kényszerítette ki a város északi részén levő fürdő miatt.
Mikor legutóbb tényleges adatokat olvastam erről(1 éve) akkor az volt a terv, hogy két ütemben építik ki. Atz első szakasz a hajdúszováti útig tartana(4804 számú, pont a HB megyei közúthálózati térkép van előttem), mégpedig a keleti oldalon. És a második ütemben épülne ki a többi.