micu Creative Commons License 2002.05.24 0 0 254
Én az eredeti gépre céloztam és nem a mostani demó lehetőségekre, és arra hogy még ez a viszonylag késői és a C64-hez képest a felhasználó /játékos/ számára kevésbé szerencsés gép is ilyen erős táborral rendelkezik ma is. A többi gépről /Spectrum, C64, Amiga, sőt TRS80!/ nem is beszélve. Talán azért mert ezek a gépek saját "személyiséggel" rendelkeztek, nem úgy mint a mai PC-k amik hatalmas teljesítményük dacára sem többek mint egy rakás összedobott nyomtatott áramköri lap egy fémdobozban. És talán azért mert ezeket a gépeket az utolsó bitig ki lehetett ismerni és ki is használták őket, míg ha megnézzük Pl. a mai játékokat hát ... Szépek ezek a csilli-villi FPS-ek, de gyakran a legprimitívebb C64-es ugrálós platform játék feelingjét adják vissza 3D-ben. És vicces de máig sem találtam olyan űrszimet ami arányaiban megközelítené a Commodore/Spectrum gépeken játszott ELITE-et. Röhelyes belegondolni hogy 64K-n és 1 Mhz-es procin olyan játékot tudtak produkálni amit sok szempontból a mai 256MB RAM, 1Ghz-es proci és szuper 3D-s gyorsító Geoforce alatt futkározó játékokat is felülmúlja... És őszintén szólva a GEOS és az XP között sem látom azt az óriási különbséget mint az 1Mhz-es C64 és az 1Ghz-es Athlon közöt található...
Előzmény: bubis (251)