Csaba001 Creative Commons License 2002.05.20 0 0 141
Sziasztok

Focus 1.4 Ambiente 5a. tapasztalatok:

Fogyasztás (adatok klíma nélkül):
városban: 7.5 - 9 l/100km;
országút (90-120 km/h között tartósan): 8 l/100km;
autópálya: 8-13 l/100 km;

nekem városban fogyasztott kevesebbet...
egyébként óra szerint 140-160 között lehetett vele kényelmesen utazni autópályán;

országúton nagy előnye volt a futómű - az Alfüldön nem nagyon volt olyan kanyar, ami 120-szal ne ment volna..
.. elég magas átlagsebességeket lehetett vele autózni az 1.4 motor ellenére is,

ami nagyon tetszett az autótól: Firenze-Bp. kb 1000 km, szinte pontosan 8 óra alatt;

Kényelmes autó volt, csak nagyon meleg - ohne klima.

Focus biztonság: egyszer belém jött hátulról egy alfa 145-ös, vadonat új. annak a fél orra eltűnt, én meg egy ronggyal(!!!) letakarítottam a piszkot a lökhárítóról + kicsit karcos maradt a lakkozás, de akinek nem mondtam, h. sérült, az nem vette észre... az alfás gyerek őrjöngött és meg akart verni ezért :))

90 Ekm alatt a következő problémák voltak vele:
> 15Ekm: első stabilizátorpár csere - garanciális;
> motorvezérlő elektronika újratelepítés (vagymi) 2x - garanciális;
> 72EKm: első stabilizátorpár csere - 23KHUF anyag + 3,5KHUF munka (nem márkaszervíz);
> 88EKm: immobiliserhez vmilyen relé csere - (3,5 KHUF alaktarész + 11KHUF munka);

********

Focus 1.6 Ghia 4a. tapasztalatok

az 1.4 5 ajtóshoz képest
- lényegesen halkabb utastér;
- lényegesen könnyebb kormány, sebességváltó;
- 1 klasszissal jobb fék (noha tárcsa-dob ez is, az is, + 1.6 nehezebb - ki érti ezt??);
- szürke kárpit sokkal jobban koszolódik, mint a fekete!!
- a futóműve sokkal inkább kényelemre van hangolva (gondolom én, egyébként mi a fene miatt viselkedik ugyanúgy 20EKm után az úthibákon/kanyarban, mint az Amb. 90EKm után??!!)

általános tapasztalatok
- üzemanyag komputer extrém helyzeteknél kicsit csal - 9 km-t mutatott padlógáznál, mikor kifogyott a benzin az autópályán... - no comment; (egyébként normál használatnál megbízható;
- a klíma minimálisan fogja vissza az autót - szinte alig érezni;
- motoros tükör parkoásnál nagyon jó - lebillentve ép marad a dísztárcsa / alufelni;
- füthető szélvédőt még nem teszteltem;
- csomagtartó fedelet belülről lehetetlen lezárni - esőben / sárban óriási hiba!!!;
- riasztó gyári távvezérlő csak közelről működik, csomagtartó nyitás meg még onnan se megy mindig elsőre :(

Fogyasztás:
város: 8-9 l/100km;
országút (90-120 között): 7-8 l/100 km;
autópálya: (160-180 között): 10 l/100 km (computer szerint, ami kb. 9 l/100km átlag)
180 fölött: 11-12 l/100 km átlag

Csaba