elbéjé Creative Commons License 1999.03.18 0 0 119
Kedves Gizi! Nő vagyok. Látod, nagyon helyesen így kezdted a mondatodat: "nálam..... " erről írtam, hogy kétségtelenül lehet bizonyos dolgokban általánosítani, de a saját habitusunkból messzemenő és ÁLTALÁNOS axiómákat hiba levonni. És valóban van hüvelyi orgazmus, ezért nem olyan jó sokat önkielégíteni, mert a csikló-orgazmust sokkal könnyebb elérni és ettől "ellustul" a többi késztetés, olyasmi ez, amikor a kisbabának cumisüvegből adnak enni, amiből könnyebben jön, mint a mellből, azzal kicsit "dolgozni" kell. (bocs a hasonlatért) És itt egyébként igazad is van, mert a csikló-orgazmusnál valóban kell egy kis idő, mire újra "hozzá lehessen érni" a dolgokhoz, de a másik esetben akár rögtön is folytatni lehet.
Ami pedig már a fiúk kérdését illet, hogy miért játsszák meg a nők az orgazmust : szerintem egyrészt azért, mert a nőknek nagyon fontos a szexben az, hogy adjanak: kielégíteni, boldoggá tenni a férfiembert és a férfiak sokszor a maguk kudarcaként értékelik, ha egy nő nem jut orgazmushoz (sokszor van is benne valami ) másfelől valószínűleg nem könnyű beismerni ebben a mai, teljesítményorientált világban, hogy "nekem nem megy valami" , könnyebb megjátszani azt, amit én egyébként megértek, de nem tartok jónak. Az a megjegyzés, hogy a nők azért színlelnek orgazmust, mert az élet egyéb területein is színlelnek, ez tipikus rosszindulat, az ilyenfajta gondolkozás biztosan nem fog segíteni a problémák közös megoldásában.
Előzmény: gizi (96)