RGABOR Creative Commons License 2002.05.11 0 0 68
Kedves davidia és Balu!
Ezek szólamok, amikre hívatkozol. (d) Az IQ szint lehet, hogy rossz megfogalmazás, maradjunk az iskoli végzettségnél. Azzal fordított arányban csökken a gyerekszám, természetesen kivételek mindig vannak. (B) Félreértések elkerülése végett nekem meg se fordul a fejemben valamiféle kitelepítés vagy sterilázálás, vagy más ilyen baromság. De azt tudom, hogy nem szeretném, ha a gyerekem cigányosztályba járna vagy mondjuk a házunkba beköltöznének cigány családok. Tudom, hogy ez álságos, mert valahogy ezen kellene felülemelkedni, de: a kollégáimmal elég sokat beszélgetünk erről, nekik is vannak vidéken rokonaik és az ország több pontjáról hallom ugyanazt. Cigányok élnek a faluban, a sok gyerek után kapott sok juttatásból nem is rosszul. A kocsma például azokon a napokon amikor osztják a segélyeket mindig tele van. A gyerekeik az utcán tengenek, iskolába nem járnak. A fiatalabbak eljárnak a becsületes munkából élő, idős emberekhez lopni, kivágják a fákat az erdőben. Ha jön a rendőr, akkor azt tanácsolja, hogy ne jelentsék fel őket, úgyse kapnak büntetést, viszont a biztosító nem fizet. 13-14 éves kortól folyamatosan szülnek a lányok. Lehet mindenféle emberiességről, rasszizmusról, egyenlő emberi jogokról beszélni, de ez egy rózsaszínű köd. Még egyszer: semmiféle erőszakos megoldás nem kellene, ideje lenne ha valamelyik (bármelyik) kormány egyszer már tenne is valamit ez ellen a helyzet ellen és nem csak a választások környékén derülne ki, hogy fontosak a cigányok. Ennek, akármit is bizonygattok az a vége, hogy a magyarok kisebbségben lesznek és lehet még mindig egységes országról beszélni, de ehhez előbb (sürgősen) lehetőséget kell adni a cigányoknak, akár + diszkriminációval és ugyanakkor (ha kell) erőszakkal ki kell kényszeríteni, hogy ezt a pénzt tényleg arra használják fel, amire kell. Egyébként most átmegyek sunyiba és azt is hozzáteszem, hogy ha pedig menni AKARNAK, akkor én bizony ebben is segíteném őket, felvállalva némi külföldről jövő kritikát, mert az pont ugyanolyan álságos, mint néhány vélemény itthon.
Előzmény: davidia (54)