JFery Creative Commons License 2002.05.10 0 1 208
Ezt a home lapot már láttam.
Ma délután kiizzadtam egy olyan konstukciót ami már mérhető!

A szerkentyű még nagyon deszkamodell de már lehetett rajta mérni!

Hát Urak! Én nem is tudom, hogy írjam le amit mértem! Mivel nem lett a kégliből feketelyuk és el sem száltam csak valami mérési hibára gondolok.
Nem is akarok feltűnősködni sem a Depalma, Egely stb.. sorba sem akarok beállni de többször is hasonló eredményeket mértem!
Tehát azt akartam megmérni (L.191) hogy ha a villanymotorral szerkezet üresjárásban a forgásához felvesz X watt energiát. Majd terhelem a kimenetét, és a terhelt "Faraday generator"-ról leveszek Z watt energiát akkor a meghajtás, a villanymotor felvesz-e Z-vel több energiát!
Mivel 5-6 szor megmértem és hasonlóakat mértem gondolom a mérési elv sántít.

DE EZT MÉRTEM!
Üres járásban a motor felvesz 2,302 A*14,46V az az 33,28692W-ot. A generátor 0 Amper mellett 0,1048V-ot ad le.
A generátort néhány miliOhmos belsőellenállású Ampermérővel terheltem és ezt mértem:
A motor felvett 2,302A áramot 14,47V-ról ami is 33,30994 W, a generátor leadott 1,68A áramon 0,0256V-ot ami 0,043008 W. Ráadásul ez a generátorról kicsatolt energia. Ismerve a generátor belső ellenállását a generátoron kb 0,16W termelődik.
Kérlek ha hülyének is néztek azt inkább csak mérési elvbeli vagy mérésihiba beli dologként fogjátok fel, semmit nem csaltam és nem is hazudtam.
Ha érdekelnek a részletek, állok rendelkezésetekre. Az E mailom bekrepált ezért inkább csak a topicba írjatok! Várom észrevételeiteket és segítségeteket! Én is tovább dolgozom rajta, mert az lenne a legjobb ha én jönnék rá a saját hülyeségemre!

helló
JFery

Előzmény: tere (206)