JFery Creative Commons License 2002.05.09 0 0 202
Tisztelt Törzsasztal!

Sajnos még mindig nincs megbízható mérési eredményem az unipoláris generátorról mert a vele termelt energiám még mindig nem összemérhető az őt meghajtó villanymotor teljesítményével!
A Budó Ágoston féle könyvet végül is a Műszaki könytárban megtaláltam. Az ottani leírás tényleg szép és érthető! Lehet, hogy a felkészültségem nem megfelelő- és ez a valószínűbb- de a fluxus változást még mindíg nem találom magyarázottnak!
Budó leírása az erre vonatkozó magyarázatot is csak az előre leírt eredmény ismeretében adja meg!
OFF -Isten ments, hogy az érettségimmel bárkit is felülbíráljak! -
ON Valamint az általam épített "Faraday korong" csak tört részét adja le a képletből következtethető feszültségnek (a szerkezetem adatai alapján 380V kellene mérnem de csak 60 mV-ot tudok kicsatolni).

A legjobb összeállításban is csak 405 mW teljesítményt tudok kivenni, a meghajtás pedig 76 W-ot igényel ráadásul az is erősen ingadozik. Ezek attól vannak mert a mágneseim anyaga nem homogén. Nagyobb fordulaton erősen rezeg még a háztető is, mert a forgó rés kb másfél kiló.
OFF Remélem a topik még él de látom másnéven Ti is kergetitek még az álmaitokat!
ON Ha valamit megoldottam majd leírom!

Na Pá