UBul Creative Commons License 2002.05.09 0 0 topiknyitó
Udv mindenkinek. Lassan lekaparom a vakolatot is duhomben, az index az utolso remenyem.

par honapra kanadaba mennek dolgozni, amihez ugye munkavallalasi engedely (meg beutazasi vizum) kell. ehhez bele kellett vetnem magam a burokracia utvesztoibe, ami lassan teljesen meg fog orjiteni.
Lenyegeben mar minden szukseges papirom el van intezve (ugy ket honapba telt...), csak a kezelesi koltsegeket kene befizetnem. Csakhogy, a budapesti Kanadai kovetseg csak turista-vizumokkal foglalkozik, ezert a kezelesi koltseget a regionalis kozpontkent funkcionalo becsi kovetsegnek kellene befizetnem, meghozza: 'certified cheque'-el, egy kanadai bankra 'drawn'olva, kanadai dollarokban. Hogy ez mi a faszt jelent, sajnos se az otp-ben, se a k&h-ban nem tudtak megmondani. Atutalas nem mukodik, mert nincs bankszamlaszam.
A budapesti kovetsegre bejutni nem lehet, mert az embert nev szerint szolitjak egy titokzatos listarol, amire nem lehet feljutni (egyebkent is, mint a tulmuvelt biztonsagi or elmondta, segiteni ugyse tudnanak). Telefonon nem lehet oket elerni, mert minden vonaluk foglalt: 'please hold, someone will be with you shortly'.

A becsi kovetseg telefonvonalain egy robot jelentkezik be, ahol mar minden gombnyomogatos kombinaciot vegigprobalgattam, de elo-szemellyel beszelni nem sikerult, informaciot nem kaptam a kerdeseimre.

Mar ott tartok hogy szemelyesen kimegyek becsbe, hatha keszpenzzel is be lehet fizetni a kezelesi koltsegeket. De, ugye, ez se olyan egyszeru, hisz ha mar ott vagyok, leadnam az osszegyujtott papirokat is. Csakhogy leadando az eredeti utlevel is, ami nelkul ugye nehezkes lenne visszajutnom magyarorszagra.

Szoval most az egyetlen megoldasnak az latszik hogy kimegyek szemelyesen hogy befizessem azt a nyamvadt par dollart, majd visszajovok, es postan elkuldom nekik az utlevelem. Elegge elbaszott.

Konyorgom... nem tudja valaki hogy mi az a certified cheque, drawn on a canadian bank??