szinko Creative Commons License 2002.05.08 0 0 6
Hali Zegron! Tegnap megnéztem a számlánkat, rosszat írtam. 19 ezer a havi. Mennyi most a gázos, vagy egyéb fűtés díja lm3-ként? Az éjszakain kívül is van kedvezményünk, de csak limitált határig, a dolgozóknak. Általában 20 %-al túllépjük minden évben, ezután a rendes, éjszakai-nappali tarifa szerint számláznak. Hőtehetetlenség nincs, ha a felső szigetelést elhagyod, de nem érdemes, mert a fűtés idején - amit te határozol meg tól-ig óra szerint- megpukkadsz, utána meg dideregve várhatod a melengetést. Elhanyagolható a hőtehetetlenség, hozzászoktunk, nem zavar, néhány óra az egész. Pénztárca kérdése az egész. Hőérzékelő van minden szinten a hőtároló rétegbe építve.Sok kapcsolási variáció van szobánként és hőigény szerint, akár naponta többszörre is beprogramozható a fűtés. Nincs annyi lebegő por, hogy zavarna, pedig évek óta allergiás vagyok, de mióta itt lakom, csökkent, a panelban takarításkor fulladoztam. A hőérzet is jobb padlófűtésnél, mert alulról jön, isteni dolog télen a padlóra feküdve a TV-t nézni. Mi az az infra-fűtés? A levegőt nem fűti, sugárzó, a sugárirányba néző testek túlodala hideg?