szinko Creative Commons License 2002.05.07 0 0 105
Jogi segítséget kérek és előre is köszönöm. Ingatlanközvetítéssel, új, építendő lakás vásárlására kötöttem adás-vételi előszerződést ügyvédi ellenjegyzéssel decemberben. Én hülye:-((( Egy hétre rá kiderült, hogy nincs építési engedély, de még ma sem, 6 hónap után. A szerződés hivatkozik a mellékletben paraméterezett lakás leírására, amelyet az eladónak (építtetőnek) alá kellett volna írnia, de nem írta alá. A szerződés tehát nem létező lakás vásárlásáról rendelkezik, mert az építés nem kezdődött el, és lehet, hogy nem is lesz belőle semmi, mert nincs építési engedély. Az eladót nem lehet elérni, az ügyvéd pedig gyakran költözködik! Csalást követett el az eladó és az ügyvéd, akiknek tudomásuk volt a körülményekről, de engem félre vezettek? Feljelenthetők a rendőrségen kamaránál, stb? A foglaló dupláját kérhetem vissza? A szerződés szerinti átadási határidő nem telt el, a határidő letelte után legfeljebb az üres telekre jegyeztethetek be jelzálogjogot, de azt is csak az eladó beleegyezésével. Ugyanakkor, ha a részleteket nem fizetem határidőre, akkor ugrik a foglaló. Nem tudom fizetni, mert erre a szerződésre egy bank sem ad hitelt. Erről is hazudtak, azt mondták, hogy az eladónak finanszírozási szerződése van az egyik bankkal, ott lehet felvenni a hitelt. Ja és az ügyvéd díját is én fizettem. :-(((((((( MONDJATOK VALAMI JÓT, MIT TEGYEK? Új ügyvédem van már, de semmi jóval nem bíztat.