V.László Creative Commons License 2002.04.28 0 0 534
Vagy pedig van még legalább egy olyan fizikai hatás (mondjuk ez a titokzatos bioenergia), és mind a kettő hathat egyszerre is (nem akarlak ezzel magamra haragítani, ez csak feltételezés!). Ha pl. meg akarunk mérni (most ettől a témától függetlenül) egy fizikai mennyiséget, akkor a mérés körülményeit úgy kell megválasztani, hogy a mérendő mennyiség mellett óhatatlanul mindig meglévő egyéb hatások befolyása a mérésre elhanyagolható legyen. Ha ezt a feltételt nem sikerül biztosítani, én akkor szoktam úgy járni, hogy nem tudom eldönteni egyértelműen mit is mértem. Pont úgy mint ez a biokerék mérés. Amióta láttam ezt az alul alátámasztott kereket, ahol szerintem a légáramlatnak már csekélyebb kell, hogy legyen a hatása, azóta gyanítom itt is előfordulhat két hatás keveredése. Az lenne a legjobb, ha letakart készüléket is bizonyíthatóan meg lehetne forgatni, mert az a légáramlat hatást elhanyagolhatóvá teszi. Sajnos nem ez a helyzet, ha létezik is ez az állítólagos bioenergia, az a legvékonyabb fólián sem tud áthatolni (ezt a topic régebbi hozzászólásaiból tudjuk). Ez azonban még nem cáfolat a bioenergia létezésére, pl. a fény sem tud áthatolni a legtöbb anyagon, vagy az abból készített fólián. Tehát a teljes letakarással semmi nem dönthető el. Az viszont járható út lenne, hogy a légáramlat hatásokat egyéb módon nagy mértékben csökkenteni kellene anélkül, hogy a kereket ezzel eltakarnánk a kéztől. Ha egy módszerrel a légáramlat hatást nagyságrenddel lehetne csökkenteni, miközben a mérni kívánt bioenergia forrás nem, vagy alig lenne kitakarva, és ennek következtében a forgás nem, vagy alig csökkenne, az már perdöntő lehetne! Szerintem ez az alul alátámasztott kerék erre alkalmas lehetne, ha pl. a légármlat kialakulását tovább gátolnánk egy vékony anyagból készült palásttal, ami azonban csak a kerék síkjáig érne fel (vagy az alatt egy kevéssel). Így a légáramlatok elterelődnének az így létrehozott palást által a keréktől, azonban az nyitott maradna a bioenergia sugárzása irányában, tehát kiválóan forognia kell továbbra is, ha valóban a bioenergia forgatja. Ki tudná próbálni ezt valaki?
Előzmény: Iván Gábor (533)