leha Creative Commons License 2002.04.26 0 0 464
a tüntetőknek nem 2e, hanem a hallgatói normatíva x%-a (ezért emelkedett a féléves tandíj 10500-ra, amikor a hallgatói normatívát felemelték)
mellesleg: az a Tandíjtüntetősajátmagamnakkibulizomazalacsonytandíjattöbbieklevannakszarva Szabó László is sokra vitte a fideszben : )

én sem tudom magam beleélni abba, hogy reggel bemegyek, kimarok 68 hengerfejet, oszt fájront ... de szükség van ezekre az emberekre is
más párt, más célcsoport ...
a fidesz azoknak az embereknek kedvezett, akik a bruttó minimálbér 4-szeresét hazaviszik nettóban ... vagy többet
a kispénzű embereknek nem kedvezett
úgy lehet, a kispénzűek voltak többen ...

és ebben az olvasatban nem lehet abszolút igazság, mert ha a közöst máshogy osztom el, mint ahogy befizették (ha ugyanúgy osztanám el, nem lenne értelme befizetni), akkor az egyik csoport finanszírozza a másikat. a fidesz úgy csinálta, hogy a szegényebb csoport finanszírozza a gazdagabbat ... ezért leváltották ...

nézd, én leszarnám a családi pótlékot, ha lenne lakásom. nem fényűzően, de a mostani fizetésemmel meg tudnánk élni akkor is, ha az asszony szülni megy. a baj az, hogy ... ezt már úgyis elmondtam százszor ...

ezek csak az én önös érdekeim. hiszem, hogy kormányzópárttól függetlenül megmarad a magántulajdon szentsége, a szólásszabadság, meg a többi ilyesmi ...
ha most nekem egy kormány megadja azt a kezdőlökést, hogy lakáshoz jutok, ahova merhetek gyereket csinálni, akkor a többi gyerekjáték.
a tandíjamat már most is magam fizetem (24e/hó), az albérletre sem kapok otthonról ...stb

tudom, Gyula sem adott lakást ... de ő nem is kürtölte tele az országot, hogy milyen baszottjó is most nekem ...

Előzmény: Ódri (461)