Patics Creative Commons License 2002.04.22 0 0 448
Szia Bond!
Én nem értek egyet ezzel a "vigyázzunk mert döglenek a halak"-al. Vagy csak mindig "combos" halaim voltak...
Az akváriumban (240l) és a tóban se kényeztetetem a halakat, de még egy sem döglött meg vízminőség miatt. Leengedem a vizet, hogy a halak az iszapon hasalnak, aztán adok nekik friss csapvizet, és kész. Amikor elkészült a tó, betettem a halakat. Ezután növényesítettem, majd szedtem ki az ültető kosarakat és cseréltem teli altalajra. beöntöttem a sódert és elterítettem, a halak meg úszkáltak a kezem körül. Csak arra vigyáztam, nehogy a fejükre borítsam a sódert. Aztán túl zavaros lett a víz, leszívattyúztam. A halak meg egy lavornyi
iszapban birkóztak. Aztán feltöltöttem a slaggal, és vidáman szaporodtak is, semmi bajuk.
Ja, esővíz. Nekem nem a kiömlő vízzel volt gondom, hanem a beömlővel. Eleinte az eső belemosta a kertiföldet a tóba. Akkor még nem volt sziklaszegély. Gondolom ettől is, de rengeteg földigilisztám volt a vízben. Ezek meg "beleúsztak" a szivattyúba. Hát ilyet még nem láttam. :-))) A szivacs lyukjaiba voltak belemászva, meg a forgórészre rátekeredve, naponta 5-6 giliszta. Na, akkor szívattyúztam le lavornyi mennyiségig.
Előzmény: Törölt nick (422)