Akita Creative Commons License 2002.04.16 0 0 238
Szia, nálam is hasonló volt a helyzet. De én azt hittem, hogy a kutyusom pisilte ki a fűvet, bár ez az előző évben nem jelentkezett. Felhívtam egy kertész ismerősömet és ő azt mondta, hogy ha nem a kutyusom az oka, akkor a talaj nitrogén tartalma kevés és ezért fakul, sárgul, majd pusztul ki a fű. Feltéve, ha persze locsolom és nem magától száradt ki. Azt javasolta, hogy vegyek fehérhere magot és ezt szórjam lazán szét a gyepemre. Lesz benn sok szép lóhere és ez jól megnitrogénezi nekem a talajt. Azt mondta, ha engem a zöld fű között nem zavar a lóhere látványa, akkor ez a legjobb megoldás. Mivel nem törekszem angol kertre, Akita kutyám ebben nem is engedne:) így most kipróbáltam. Még eredményt nem tudok mondani most szórtam csak szét a magot. Másik javallata volt, hogy végezzek talaj próbát, ha nem ismerem a korábbi tulaj által oda delegált földet:) Azt tanácsolta, hogy ássak ki pl. árok partról fűtöveket és ezt ültessem be a kiégett helyre, vagy ha nagyobb a terület, akkor gyeptéglával. Ha ez is kiég locsolás ellenére, akkor viszont talajcserét kell végrehajtani, mert valami bibi van a földdel. PL. kémiai anyag került oda.
Hát ennyi. Ha belóheresézedünk, akkor jelzem, mi lett a gyeppel:)
Különben én is a Sport keveréket favorizálom, mert nálam a kutyusom szabadon grasszál a kertben:)
szia
A.
Előzmény: Széltoló (232)