JFery Creative Commons License 2002.04.11 0 0 201
OFF
Dulifuli!
Köszönöm! Tudod még új nekem ez a kommunikációs forma, De majd bele jövök!
ON

V.László!
Még nem sikerült a Budo könyvet megszereznem, Dr Lecter szerint az megmagyarázná, és az előásott topik ( Egypólusú generátor)elméleti fejtegetése számomra csak összefüggéseiben érthető hatásaiban nagyon matekos!
Amit az előzőekben leírtam azt csak a kútfejemből gondoltam, nem biztos,hogy ez a helyes elmélet.
különben a feszültséget már tudom többszörözni több egytengelyen forgó korong összekapcsolásával bár így már marha nagy a szerkezet, már több mint 2,5 Kg a forgórész. (191)
18W-os motorral forgatva ca. 3500-as fordulaton 72,5 mW teljesítményt tudtam a csúszóérintkezőkről levenni!
A motor teljesítmény igénye sajnos eléggé ingadozik Így nem vonhatok le megbízható következtetést! Mind a terheletlen mind a terhelt tárcsán 18,522 és 18,689 W között ingadozik. A motor és a mechanika is melegszik a mérés közben ezért nincs két egyforma adatom, de azért látszik, hogy a terhelt korong többet vesz fel!
Most szereztem egy jobb motort és már építem az új mechanikát. Amint van értékelhető eredményem megírom!

Szerbusztok JFery