BoY Creative Commons License 2002.03.25 0 0 16
Éjjel aludni - nappal dolgozni

Olyan nagy kérés ez? Szerintem a Matávnak is biznisz lenne, hiszen ha nappal is lógsz a neten, nem elég 1 telefonvonal. Kell még 1. A hagyományos éjszakai modemes nem kötettne be egy újabb vonalat, mert minek? De így (én) igen...

Most fizetek esténként 150Ft, és fent is vagyok minden éjjel. Szivesen fizetnék mondjuk 300Ft-ot naponta, de akkor legyen ez 24 óra. Vagy legyen 12 óránként 150Ft, hogy a hagyományos éjszakai netesek ne fizessenek miattam többet. Vagy adjon a Matáv egy másik számot, amit a nappali netesek hívhatnak emelt összegért, de általányba. A jelenlegi 6.80Ft/perc kicsit sok... Már elnézést kérek. Legalábbis nekem.

Ne mondja azt a Matáv, hogy nincs nappal kapacitása. Azért nincs annyi modemes, hogy eldugaszoljuk az összes vonalat. Arról nem is szólva, hogy nem lesz mindenki állandóan online csak azért mert nem kell alvás helyett neteznie... Végre mindenki élhetne szabadon. Kicsit netezne, aztán ne adj isten nézné a TV-t (mert lenne rá idő), játszana a gyerekkel, beszélgetne az asszonnyal, elmenne a haverokkal sörözni, mert megtehetné. Többet nem a Matáv diktálná mikor érek rá, s mikor nem...

Fura is lenne először az biztos... de meg tudnám szokni.

Úgy tudom Amerikában is van még modemes elérés. Nem sok, de van. Viszont ott a havi előfizetési díj tartalmazza az _ingyenes_ helyi hívást (ez magában foglalja a netes behívószámokat is, mint nálunk a 06-51). Tudom, ez azért tulzás lenne ebben a kis országban. Nem is mondom, hogy nálunk így legyen. Nem is izgat.
Én csak ezt a fos internetet szeretném 24 órában használni. De nem lehet ADSL-em. Se TVNET-em. Se más.
Miattam? NEM! Egyszerűen a szolgáltatás itt nem nyújtható jelenleg. De ettől én szarabb ember vagyok mint aki egy digi központ 3km-es körzetében él egy nagyvárosban? Nekem miért kéne várnom arra, hogy megtörténjen a szükséges fejlesztés éveket? Itt a modem, mehetne már most is. Nem kell nekem 384/64kB meg semmi, éljen az 56k, csak könyörgöm: 24 órában éljen...

Nem ingyen kérem. Szeretnék érte fizetni. Persze csak ésszel. Nem pedig 6.80-at percenként...