petrobol Creative Commons License 2002.03.24 0 0 100
Na és mi van a paintball markerekkel? A hétvégén játszottam egy jót és gondolkodóba estem.

Ami mellette szól:
- Elvileg bárki megveheti, tárolhatja és használhatja saját területen, ugyanúgy mint egy (normál)légfegyvert, hiszen ha minden igaz ez is annak minősül.
- Csak bevizsgált markereket lehet ma Mo. forgalomba hozni, tehát megfelel a jogszabályok 7,5 J alatti követelményének. (Persze van forgalomban néhány régebbi darab amit nem mértek be anno, de az a pár Joule ide, vagy oda nem mindegy? :-)
- IMHO sokkal hatásosabb lehet mint egy kesernye gumiköpködő. Aki már játszott paintballt és eltalálták 10 vagy még több méter távolságról, az tudja milyen kellemes még két-három réteg ruha esetén is. Szóval a keserű 2-3 méteréhez képest sokkal nagyobb hatás. Egy marker 2-3 méteren akár ruházat viselése mellett is képes felületi sérülést, szivárgó vérzést okozni.
- Megfizethető, lényegében ugyanaz az árkategória.
- Nagyobb kaliber; '68-as = 17,27mm

Ami ellene szólhatna:
- Önvédekezés esetén nehezen hiszi majd el a rendőr, hogy hajnali fél 3-kor paintballt játszottam az ágyban és csak röppályát tévesztett a kilőtt skuló. Szóval itt a nagy kérdés: lehet-e paintball markert önvédelemre használni?
- Egy rosszul sikerült lövéssor után lehet takarítani a lakást :-)

Várom a válaszokat!