Mocsári Manó Creative Commons License 2002.03.24 0 0 783
Szia LC,szia mindenki!Köszi az információt! Azt hiszem én ezt a gombát Verpa conica néven ismerem,szerinted ugyanarra gondolunk?Ha igen,és még mindig szeretnéd lefényképezni,tudok elég jó területet ajánlani,hol szokott lenni.Megjelent a hegyes kucsmagomba,igaz még bébi példányok,de egy hét mulva már szedhető lesz.Érdekes hogy még soha sem találtam egy termőhelyen az izletessel.Kivétel ez alól a kertem,hol már minkettő termett,igaz nem egy időben.Három éve az izletesből volt egy óriási példány,tavaly pedig a hegyesből,három vagy négy.Tavaly még a fattyuból is volt egy csenevész példány,és ha jól emlékszem még a Verpa conicából is.Természetesen ezeket nem szedtem le a ketben,szigoruan védettnek nyilvánitottam.Igaz a fattyut a kutya lerugta,büntetésül egy hétig nem is kapott csontot!Amugy már megtermett a kertben egy két "értékes" gomba is,mint pl.:gumóstönkű susulyka(Inocybe coocei),vagy a Lepiota cristata. még ezeket a "magas élvezeti értékü" gombákat is védem a kertemben,nemhogy a kucsmagombákat.Még egyszer köszi. Jó kucsmagobázást. Nem ám locsolkodással elcseszni az időt,mikor hasznosabbat is lehet tenni. Sziasztok!
Előzmény: Lactarius Curtis (782)