cycloman Creative Commons License 2002.03.22 0 0 72
Szerintem egy Peugeot nem a matricától Peugeot (bár láttam már ilyet is :) ), hanem, hogy igen jó minőségű anyagból van, könnyű, szép, egyszóval halandóknak elérhetetlen. Mint ahogy egy KTM vagy egy Mercedes bicó is. Én nem nagyon ismerem az áraikat de gyanítom, hogy ahol a komplett bicaj 150 rongy, ott nem eredeti Peugeot a váz. Azok valahol 3-400 körül kezdődnek. Szerény véredényem szerint valahol egyensúlyban illik lenni egy bringánál a váznak meg a felszereltségnek. Szóval hülyén néz ki egy Fondriest vázon egy Sora szett, mintahogy egy Csepelen egy Campagnolo Record is. Én eszerint keresnék vázat. Illetve, ha rövid időn belül fejlesztésen gondolkodsz akkor végülis lehet hogy megéri egy jó váz. Ha van időd akkor érdemes összegyűjtögetni az alkatrészeket. Én például nemrég vettem egy 2-3 évvel ezelőtti 105-ös első-hátsó féket 7 rongyért, vadi újonnan a Kerékvárban. A 2001-es ami tulajdonképpen csak színben tér el tőle, asszem 18 rupeta volt. Szóval ha rászánsz 1-2 hónapot (erős önmegtartóztatás kell hozzá, tudom) akkor egész pofás masinát lehet összehozni egy kis kutatómunkával. Persze ha nem Pösti aszfaltbetyár vagy akkor mindez kissé nehézkesebb.