Vigor Creative Commons License 2002.03.12 0 0 25
Kedves Beatty!

1. Kevés a pap, és sok a disznó. Annak, hogy bárki bármikor bemehet a templomba és - elvben - részesülhet az Oltáriszentségben, megvan a maga előnye is, és hátránya is. Előnye, hogy nem kell keresgélni egy Isten által megszentelt személyt, és ez különösen jó, ha az ember pl. neház lelki helyzetben van (én csak tudom). Hátránya, hogy - elvben - arra méltatlanok is részesülhetnének a szentségekben.

2. Mivel hitem szerint - nem tudom, hogy ez mennyire van összhangban a hivatalos katolikus tanítással - a szentségeket nem a pap, hanem Isten hajtja végre, és Ő dönti el, ki részesülhet belőlük, a fenti felvetés tárgytalan számomra. Tudod, én úgy képzelem el, hogy a Jóistentől a mennyben drótok lógnak le a földre, hogy vezessék az isteni áramot (kegyelmet), és ezek a drótok a papok. Egy drót az csak egy drót, az kunkorodhat akárhogy, amíg nem okoz rövidzárlatot, ugyanúgy vezeti az áramot. Ezért elegendő a paptól, ha betartja a formális szabályokat. Persze a drótra még rákapcsolhatunk egypár konyhai robotgépet, elektromos sparheltet, sőt számítógépet is, azaz nem baj, ha a pap egyben karizmatikus személy is. És hiszem, hogy vannak ilyenek is.

Üdv,
Igor

Előzmény: Beatty (24)