Sparks Creative Commons License 2002.03.11 0 0 22
Üdv!
Szóval az alapkérdés itt nem az, hogy kacsa vagy sem hanem, hogy ha létezne ilyen mi történne.
Valaki felvázolta, hogy mennyi munkahely szünne meg és, hogy az arabok elmehetnek akárhova...
De ami a világvégére utal az az energialobbi ellenállása lenne az arabokkal az élen. Amikor írom ezt épp most mondják a tv-ben, hogy megint emelkedik a benzin ára. Az valakiknek nagyon nagy biznisz és nem hinném, hogy szivesen lemondanának róla. Gondoljatok bele emberek képesek fillérekért is ölni nem, hogy milliárdokért.

A dolog másik felére, hogy a csigatévéb?l elhiszek-e bármit a válaszom tökéletesen az, hogy nem. De ez most nem téma.
Én biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb előkerül valamilyen energiaforrás ami a mai ismerteknél sokkal nagyobb hatásfokkal és tisztábban dolgozik. Sőt valószinüleg már nagyon régen létezne ha nem akadályoznák meg folyamatosan.
Már az első akadály sem semmi mivel a szabadalmi hivatalban nem lehet ilyesmit elfogadtatni mivel a (ma ismert) fizika törvényeivel ellenkeznek.
Ha ebből a szerkezetből (ha tényleg létezett) sem lesz semmi akkor sajnos igaz lesz az a jóslat, hogy ilyesmi majd csak akkor fog "feltalálódni" amikor az olajkészletek már a végüket járják. És erre még kb. 50 évet várni kell ha jól tudom.