Filburt Creative Commons License 2002.03.10 0 0 10
Ugy velem, egy pap ne legyen fasult. Egy papnak kuldetese van, emberek lelkevel (lelki jovojevel!!!) kell foglalkoznia. Ha elfasult, inkabb lepjen ki, de ne okozzon kart.

---

Kedves satya,

Orulok, hogy te is irsz, mert bar nem beszeltunk eddig, amit toled itt lattam, az szimpatikus volt.

A bp-i papot ismerem futtaban, szomszedaim sokkal jobban (leven rendszeres templom jarok). De oket is meglepte az eljaras, ahogy a miset is, es a temetest is levezenyelte.

A videki papot viszont valoban nem ismerem, de vele kapcsolatban az volt a rettento furcsa, hogy a szoveget szemmel lathatoan nem ismerte, vagy nem ertette (!!), hiszen aki _erti_ a szoveget, az nem kovet el _ilyen_ hibakat. Elhiszem, hogy nehez a papnak, foleg ismeros temetesen, de nem pont ilyenkor lehetne kicsit szemelyesebb? Nem pont ilyenkor kellene kevesbe monotonnak es unottnak lennie?

vigor

Bar mar a legelso hozzaszolasod is meglehetosen nullara sikeredett, azert a gunyolodasod ellenere valaszolok neked is.

Az en erzeseimrol irtam, valoban. Szerinted kinek a benyomasait kellett volna ecsetelnem? Kerlek ne rohogtesd ki magad...

Nem tudom, milyen minosegben vagy tagja az egyhaznak, de szerintem nem pap vagy. Igy nem is kell ugy ismerned a szoveget (es nem is kell ugy viselkedned) mint egy papnak. Sot, felolem csinalsz amit akarsz, de kozben ne tedd tonkre masok erzeseit.

A masodik temetesen (amit sokkal fajobbnak erzek, mivel mint mondottam, rokonom karmelita nover volt es eletenek utolso 10-12 evet azzal toltotte, hogy a rend es a rendhaz ujaszervezesen dolgozott) bizony tobb egyhazi, mint vilagi szemely vett reszt, szoval elhiheted, hogy mas minosegu volt a figyelem es a 'fegyelem'. Ugy erzem, nem kapta meg azt, ami 'jart' volna neki azok utan, amit eleteben az egyhazert tett.

Filburt