SatnyaParaj Creative Commons License 2002.03.03 0 0 17
Sziasztok,

én most éppen Kanadában vagyok és hálistennek nem tapasztaltam mosómaci-ellenességet. Igaz, mindenhol ahol túristák megfordulnak, kitesznek táblát, hogy ne etessék a mosómacikat, meg Vancouverben a Stanley-parkban, ahol a város közepén is élnek mosómacik, figyelmeztetések vannak arról, hogy a mosómaci és a prérifarkas harap. Eddig sajnos csak ez utóbbit láttam, meg rengeteg mókust...de remélem mosómacit is sikerül látnom, nekem is nagyon tetszenek. Egyenlőre beérem a maincoon fajtájú cicámmal...erről a fajtáról az a legenda forog közszájon, hogy a macska és a mosómedve szerelméből születik :)) Mindenesetre hasonlít.
Visszatérve Kanadára, az itteni emberek inkább imádják a természetet és az állatokat. Szervezett és aktív állatvédelem van errefelé. Persze Kanada nagy...nem tudhatom, hogy a túlsó parton a franciák mit csinálnak. Érdeklődtem az ismerőseimnél arról, hogy bántják-e a mosómacikat és hálistennek mindenki úgy nézett rám mint egy marslakóra...ilyet még nem is hallottak. Talán csak néhány eszetlen farmer ragadtatja magát erőszakosabb dolgokra. Remélem, kicsit megnyugtattalak mosómaci-ügyben :)