patrona Creative Commons License 2002.02.24 0 0 1503
Hó előállításáról van egy jó cikk a Pro Modellerben, Tigris koktél címmel. Egy jégbe szakadt Tigrist ábrázoló dioráma.
Ha jól emléxem, a srác(valami spanyol virtóz) először finom homokot ragastott a felületre, majd azt bekente ragaszóval, és jött rá egy réteg szódabikarbóna. Bár szerintem az is jó megoldás, ha ecsettel fefesjtjük a homokréteget, és a még meg nem száradt festékbe szórjuk a szódabikarbónát.
A Tamiya hó spray nekem új, erről még sose hllottam, biztos nagyon frankó.

Lánctalpfestéshez a Humbrol gyárt egy festéket Track color névvel. Ez gyakorlaital gozsdaszínű, ami nem túl valószínű, mivel a lánctalp egész felülete folyamatos dörzsölésnek/kopásnak van kitéve.
Én valamilyen sötét színnel(pl antracit, vagy nagyon sötét szürke) utána a földel érintkező felületet, valamint belül, a futógörkők által koptatott részeket egy puha grafitceruzával bedörzsölöm. Ezáltal kifényesedik, de nem lesz olyan valószínútlen ezüst színe, mintha fémfestékkel csinálnám.
De tulajdonképp tök fölöslegesen strapálom magam, mert a végén úgyís annyira összesaazom agyaggal, hogy alig látszik a lánctalp, nemhogy a színe:-)))