Hussain Creative Commons License 2002.02.13 0 0 23
Kedves Vigor!

1. Köszönöm, azt jó Tőled olvasni.:)

2. Ha hallanád arabul is a Koránt... úgy az igazi.:) (Gondolom azt tudod, hogy szerintünk nem Muhammad /ABLV/ írta a Koránt. Már csak azért se, mert ha Muhammad ekkora zseniális költő lett volna, akkor a Korán előtt hogyhogy nem tudunk semmilyen verséről? A pogány arab költészet híres volt, mégis, még egy kortársa se emlékezett meg arról, hogy Muhammad /ABLV/ írt volna egyetlen verset is, akár fiatal korában akár máskor.)
Ha a keresztény-muszlim és a keresztény-zsidó viszonyokat nézzük, akkor is keserű érzés lehet a szivünkben, nem?

3. Ha jól értettem, a kávé a szájban keserű, de felfrissít, tehát a szívben édes. A Korán szerinted ennek a fordítottja, azaz szívben keserű, szájban édes?

4. Én jövök? Én is értelmezzem a bibliai próféciát? Az alapján amit itt idézétél, akár a Kommunista Kiáltványra is vonatkozhat az írás, hisz az is édes a társadalmi igazságosságot hírdetve, de mégis micsoda keserűséget okoz ha tényleg alkalmazzák. De túl kép melyik könyv az, amit nem lehet belemagyarázni ebbe a próféciába? Még magára a Bibliára is rá lehetne húzni a dolgot, nem?
Van ennek a vitának egyáltalán értelme?:)

üdv,

Hussain

Előzmény: Vigor (22)