GLászló Creative Commons License 1998.06.10 0 0 40
Szimpatizáns!
Amit én írtam, abban volt egy állítás. Ez nem azt jelenti, hogy minden sommás kijelentés tévedés.

De hogy teljesen világos legyen, ezért most határozottan megfogalmazom a véleményem, hogy ne legyen félreérthető:

"Szerintem Szimpatizáns idézett kijelentése éppen olyan mértékben torzító, ostoba és irritálóan leegyszerűsítő, mint Horné."

Nézd, én megpróbáltam finoman jelezni, hogy nem bölcs dolog emberek millióinak gondolkodását, tetteit, életfelfogását egyetlen szóval jellemezni - ha politikáról van szó, akkor meg végképp. Könyvtárat lehetne megtölteni az arról szóló kutatások eredményével, vajon miért lett valaki 48-ban, 58-ban, vagy 89-ben kommunista, vagy miért szavazott 98-ban a MIÉPre. Primitív és téves leegyszerűsítés éppen ezért az inkriminált mondatod, akárcsak Horné.
És ahogy nem próbálta senki érvekkel megcáfolni Horn mondatát, úgy én sem kisérlem meg a Tieddel. Nem is lehet egyébként, hiszen mivel lehet cáfolni egy (adott esetben két) olyan állítást, aminek mögöttes tartalma pusztán érzelmi töltetű.