F_R_D Creative Commons License 2002.01.28 0 0 578
Üdv mindenkinek!

Úgy tűnik megoldódott a problémám a beakadós lejátszással kapcsolatban, és bár tudom, nem sok embert érdekel, azért közzéteszem a tapasztalatokat, hátha még valak iilyennel szív:
Szóval az alapprobléma egyértelműen egy lassú (esetleg hibás?) vinyó beszerelése a stuffába. (IBM Travelstar DARA-G12 - 6 GByte-os notebook vinyó)
Fellépő hibajelenségek: kvázi-random módon időnkét néhány szám beakad, az adott frame ismétlődik, de az a furcsa, hogy az idő-számláló megy, mikor 0-hoz ér, számnak vége, új számot kezdi el játszani rendesen. Ha visszatekerem, akkor ugyanaz a szám, ugyanott megint beakad (ettől kvázi a random...:-)
Durva táp ki/be megoldja (átmenetileg -utána máshol lehet akadás a számon belül.)
A probléma eliminálása felé tett próbálkozások:
- Levél Densionnek (semmi - no reply)
- Levél a fórumba (semmi - a kutyát sem érdekli, beleértve a Dension-t)
- Levél megen' a fórumba (ugyanaz)
Jó, akkor próbáljunk valamit maguktól...
- Formázás 32kbyte-os clusterméretre (format /z:64) Először kisebbel próbálkoztam mint a default, de úgy tűnik minél kisebb, exponenciálisan annál sűrűbben előfordul az akadás...
- UDMA/33 (UATA-2) engedélyezése az IBM Diskmanagerrel (felette fagy, alatta lassú és akadozik)
- DEFRAGMENTÁLÁS!!! (Úgy tűnik ez adja a megoldást...)
- Most 1.09-es fw-t és 1.10 Managert használok (Mert így most műxik a cuccos is, meg a sorbarendezés is)
- Virtual Dir-ektől megbolondul (Akadozás megint)

Szóval ennyi. Remélem segíthettem valakinek, meg remélem nem kiabáltam el magamnak...