Abszolút Nulla Creative Commons License 2002.01.26 0 0 75
Még egyszer:)

Szerintem nincs igazad. Hogy a fenébe ne lettek volna tisztában az atombombák romboló erejével? Sokkal inkább tisztában lehettek vele, mint a mostani politikusok, hiszen rendszeresen folytak éles kísérletek, láthattak felvételeket, megtekinthettek helyszíneket stb. Inkább azért készülhettek két bombával a fontos célpontok ellen, hogy ha műszaki hiba vagy vmi miatt az egyik nem ér oda, akkor még mindig ott legyen a másik.

Aztán meg a visszacsapásra is elég rendesen készültek - a minél koraibb észlelés érdekében építették ki mindkét oldalon a korai riasztórendszereket (Early Warning System) műholdakkal, különleges radarokkal stb.


Ezek segítségével bármelyik fél fel tudta volna fedezni időben a támadást, és vissza is tudott volna vágni -- többek között ezért sem tört ki végül a háború.

Különben az amcsik megint végrehajtottak egy sikeres kísérletet, bár a részleteknek még nem néztem utána.

off
ui. Bocs, elfeledkeztem a topicról.:( Kb. 300 topic van a kedvenceim között, ideje lenne nagytakarítást végezni.

Előzmény: Abszolút Nulla (74)